
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 mF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 25 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01200
Ext.Price$0.01200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01200 | $0.01200 |
| 10 | $0.00922 | $0.09220 |
| 50 | $0.00797 | $0.39850 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00611 | $3.05500 |
| 1000 | $0.00563 | $5.63000 |
